High School Hockey Scoreboard
Saturday's Scores
The Associated Press
BOYS HOCKEY |
---|
Benilde-St. Margaret's 4, Grand Rapids 3, OT
Blaine 6, Spring Lake Park 1
Blake 5, Crookston Pirates 4
Bloomington Jefferson 8, Duluth Denfeld 1
Brainerd/Pillager 7, Buffalo 4
Centennial 6, Champlin Park 0
Chanhassen 3, Woodbury 2
Chaska 3, Henry Sibley 2
Cretin-Derham Hall 3, Mahtomedi 1
Duluth East 4, Wayzata 1
East Grand Forks 4, St. Cloud Cathedral 3
Eastview 6, East Ridge 2
Eden Prairie 6, Prior Lake 3
Elk River/Zimmerman 3, AC Wings 1
Ely/Northeast Range 5, North Branch 4
Farmington 2, Eagan 1
Hermantown 5, Roseville 3
Holy Family Catholic 4, Lakeville South 0
Hopkins 6, Chisago Lakes 0
Hutchinson 11, Windom Area 1
Irondale/Saint Anthony 7, North St. Paul 0
Litchfield/Dassel-Cokato 12, Morris Benson Area Storm 0
LSHSPTCUC Bulldogs 8, Worthington 0
Mankato West 8, Faribault/Bethlehem Academy 2
Maple Grove 9, Osseo 0
Minneapolis 3, Bloomington Kennedy 1
Minnetonka 3, Duluth Marshall 2
Moorhead 7, Andover 2
Mound Westonka/Watertown-Mayer 7, Lake of the Woods 1
New Prague 4, Northfield 0
Orono 3, Monticello/Annandale/Maple Lake 2
Owatonna 4, Rochester Century 0
Proctor 9, Moose Lake Area 3
Roseau 2, Fargo Davies, N.D. 1
Sartell-St. Stephen 1, Warroad 0
St. Francis 5, Cambridge-Isanti 2
St. Paul Academy 5, Luverne Cardinals 4
St. Paul Johnson Governors 2, New Richmond, Wis. 1
St. Thomas Academy 5, Holy Angels 0
Tartan 6, Rochester Lourdes/Dover-Eyota 3
Thief River Falls/Goodridge/W-A-O 3, Totino-Grace 2
Virginia/Mountain Iron-Buhl 5, Little Falls 4, OT
White Bear Lake 4, Mounds View 1
Simley Tournament |
---|
Third Place |
Apple Valley 6, Simley 1
Championship |
---|
Park (Cottage Grove) 4, Coon Rapids 1
GIRLS HOCKEY |
---|
Anoka 2, Totino-Grace 1
Benilde-St. Margaret's 6, North Wright County 1
Blaine 5, Grand Rapids/Greenway 2
Blake 7, Buffalo Bison 1
Cambridge-Isanti/Mora/Pine City 3, Henry Sibley 1
Dodge County 5, Holy Angels 1
Duluth Marshall 5, Minnehaha United 1
Edina 2, Breck 1
Elk River/Zimmerman 7, Robbinsdale Armstrong/Cooper 1
Eveleth-Gilbert Area 1, Chisago Lakes 0, OT
Farmington 9, Rochester Mayo 1
Hill-Murray 3, Lakeville South 2
Maple Grove 5, Andover 1
Marshall Tigers 1, St. Peter/LeSueur-Hend./Tri-City United 0
Minnetonka 10, Brainerd/Little Falls/Pillager 2
Moose Lake Area 3, Mound-Westonka/Watertown-Mayer 2
Northfield 4, St. Francis/North Branch 3, OT
St. Paul United 5, Proctor/Hermantown 1
Thief River Falls 6, Park Rapids Area 3
Warroad 6, Roseau 2
White Bear Lake 4, Hibbing/Chisholm 2
Blaine Tournament |
---|
East Ridge 5, Irondale 1
Fergus Falls Tournament |
---|
Third Place |
Bismarck High, N.D. 11, Detroit Lakes/Perham 0
Championship |
---|
Moorhead 3, Fergus Falls 2
Hastings Tournament |
---|
Eastview 1, Hastings 0
Prior Lake Tournament |
---|
Third Place |
New Prague 4, Prior Lake 2
Championship |
---|
Centennial 5, Holy Family Catholic/Waconia 0
St. Cloud Tournament |
---|
Third Place |
St. Cloud Ice Breakers 3, Bemidji 0
Championship |
---|
Spring Lake Park/Coon Rapids 4, Sartell/Sauk Rapids-Rice 1
Thief River Falls Tournament |
---|
Third Place |
West Fargo, N.D. 7, Crookston Pirates 0
Championship |
---|
Thief River Falls 3, Park Rapids Area 0
Willmar Tournament |
---|
Third Place |
Willmar 5, Mankato East/Loyola 0
Championship |
---|
Prairie Centre Blue Devils 4, Austin/Austin Pacelli 3, OT<<